Vienos atvirutės istorija

„Būde žemaičių“ perskaičiau apie naujametines atvirutes. Noriu pasiūlyti skaitytojų dėmesiui vieną šv. Kalėdų atvirutę.

Ji siųsta iš Ylakių miestelio 1939 m. gruodžio 21 d. į šalia Dautarų dvaro esantį Parikalnio kaimą būsimam „Žaibo“ būrio partizanui Antanui Kačerauskui, gimusiam 1921 m.

Nežinomas siuntėjas rašo: „Tesie leista man pasveikinti Tamstas visus namiškius šv. Kalėdų švente ir pareikšti visiems mano nuoširdžiausius sveikinimus ir visiems nuo Dievo geros sveikatėlės, kad augtų mūsų mažutė (...) sveikutė ir linksmutė (...) didelės ir gražios (...) pasilikit (...) linksmi mano aplankyti (...).

  G-ma(m) Ponui A. Kačiarauskis
Ylakiai
Lūšies paštas
19.IIX.39.21 d
Mažeikių ap(skritis)
Parikalnio (kaimas)

Buvo taikos laikas ir siuntėjas neįtarė, koks likimas laukia Kačerausko. Pokaryje, neapsikentęs stribų persekiojimo, Antanas įstojo į „Žaibo“ partizanų būrį. Gavo Vilko slapyvardį. Lankėsi Latvijoje, Vainodės apylinkėse. 1948 m. sausio 14 d. į čekistų rankas pateko jo bendražygis. Antanas, likęs vienas, legalizavosi. Apsigyveno Klaipėdoje, ten buvo suimtas, nuteistas ir išvežtas į sovietinius lagerius. Ir tik atvirutė primena buvusį ramų gyvenimą ir gražią šeimą Parikalnio kaime.

Albertas RUGINIS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode